www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Po08032020

Last update09:11:44

Back Kauzy Sex na MP Hluboká Hlubočtí strážníci mají nového velitele

Hlubočtí strážníci mají nového velitele

  • PDF

Dnes ráno jsem si, asi jako většina z nás místních, kteří čteme Českobudějovický deník, přečetl článek pana redaktora Kroupy o tom, že starosta Hluboké informoval o odstoupení velitel MP Hluboká Hubingera a pan Hubinger zprávu popřel. Článek plný absurdit měl pro mě jeden velký otazník. Pro pan Kroupa vždy psal o nadřízeném pana Hubingera a ani jednou nepoužil v článku jeho jméno. Po vystoupení místostarosty Hluboké Dlouhého je mi to již všechno jasné. Kampaň je mířena proti místostarostovi Dlouhému, proto jeho jméno ve článku nepadlo. Proto pan Kroupa psal pouze o nadřízeném. Takhle se přeci vede kampaň proti osobě. Nenapíše se, kdo tou osobou je.

Také by mě zajímalo, co je pravdy na tom, že se náš společný přítel (pana Dlouhého a můj, přičemž u mne jde spíše o  známého, nebo ještě přesněji o souseda) nechal ve stavu "po lahvi whisky" ve VIP aréně slyšet, že se nyní bude soudit s Deníkem a s televizí, protože poškodily jeho dobré jméno poté, co mi ulámal stěrače na dvou automobilech. Také hovořil o tom, že žaluje primátora Thomu, soud by měl začít někdy okolo 15. ledna. Zítra jdu na soud také, začíná se nové kolo hry "pizzerie z kola ven", tak se zkusím pozeptat. Pan Dlouhý už přeci Deníku jednou žalobou pohrozil. Před volbami. A také stažením inzerce. No tak nevím, nevím. Já jen čekám, kdy pan Dlouhý řekne, že vlastně panu Řeřábkovi nepomáhá a panu Thomovi neškodí. A s odvoláním primátora Thomy také nemá nic společného. Určitě to byla zaplacená kampaň proti němu.

A co na to Deník? Nejznámější politik Jižních Čech obvinil Českobudějovický deník z toho, že proti němu vede zaplacenou kampaň. Bude se Deník bránit, nebo mlčet? Sázím na ticho po pěšině.

Ladislav Vrabel

Zdroj: http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/hlubocti-straznici-maji-noveho-sefa20120109.html

 

Hlubočtí strážníci mají nového šéfa

Hluboká nad Vltavou /AUDIO/ - „Je to cílená mediální kampaň, která je jednoznačně zaměřena proti mé osobě," říká místostarosta Pavel Dlouhý

Diskutovat (1)dnes 20:22aktualizováno dnes 22:39

Je to cílená mediální kampaň, která je jednoznačně zaměřena proti mé osobě. Je mi trochu líto, že pan Hubinger pyká za mě. Tak hovoří o kauze bývalého vrchního strážníka hlubocké městské policie jeho přímý nadřízený a místostarosta Pavel Dlouhý. Na Hubingerově jednání nic závadného neshledal, chybějí mu prý přesvědčivé důkazy.

Případem se v pondělí odpoledne zabývali zastupitelé. Vzali na vědomí Hubingerovu páteční rezignaci a dočasným vedením organizace pověřili strážníka Michala Saitze. Podle Dlouhého s tím souhlasil. Hubinger bude nadále působit u městské policie jako řadový zaměstnanec. „Pan Saitz má pro to kvalifikační předpoklady. Dokonce si dodělává vysokou školu, což mě mile překvapilo. Myslím, že je to velmi seriózní člověk a mám k němu naprostou důvěru,“ odůvodnil výběr Dlouhý. Své dlouholeté zkušenosti pro výkon funkce vrchního strážníka nabídl i zastupitel a bývalý kriminalista Borek Bartoň. „Mám určitou vizi i odborné vzdělání, takže v právu se celkem vyznám,“ argumentoval Bartoň.

Většina přítomných zastupitelů se do debaty nezapojovala. Pokud ano, zastávala oficiální názor vedení města, které případ soulože i údajného onanování na služebně bagatelizuje. Výjimkami byli zastupitelé Václav Irovský a Jan Šindelář. Ti jediní Hubingerovu rezignaci přivítali. Odvolávali se na autentický záznam rozhovoru se strážníkem i starostou Tomášem Jirsou, který je veřejně přístupný na webu Deníku. „Hubinger se tam v podstatě ke všemu doznal,“ řekli oba zastupitelé.

Na okraj k případu Hubinger

Zastupitelé Hluboké nad Vltavou včera vpodvečer na jednání probírali případ vrchního strážníka Karla Hubingera. Místostarosta Pavel Dlouhý, pověřený řízením Městské policie v Hluboké nad Vltavou, mimo jiné řekl, že vše je „jednoznačně cílená mediální kampaň Deníku proti mé osobě“. To, že Deník jako první přinesl informaci o existenci videa, které si dnes již bývalý vrchní strážník natočil, aby se podle některých médií viděl při souloži, je pravda. Tak to chodí, že někdo je někdy první, jindy je prvním někdo jiný, kdo zveřejní jakoukoliv informaci. To, že ji dále převzala jiná média, případně sama si svá zjištění autorsky zajistila, je také běžná praxe. Nakonec sám strážník Hubinger skutečnost natáčení videa a ani to, že natáčel ve své kanceláři sebe a partnerku při souloži, nepopřel, naopak přiznal a dokonce se za to na poradě vedení veřejně omluvil. 
Na druhé straně jsme v médiích zvyklí od politiků slýchat, že za to či ono můžeme my. Tedy nic nového. Jen bych chtěla jasně sdělit směrem na Hlubokou: my jsme opravdu strážníka nepřemlouvali k sexuálním hrátkám na služebně, abychom si vytvořili důvod k „cílené kampani Deníku“ proti osobě pana Hubingera a ani proti osobě pana Dlouhého. Jsme ale otevřeni námětům našich čtenářů. Každou středu dopoledne do přízemí našeho vydavatelského domu přicházejí za mnou a mými kolegy čtenáři se svými připomínkami, tématy ke zpracování i svými starostmi. Podobně se tak jimi plní naše schránka taktéž v přízemí vydavatelského domu na náměstí v průchodu. 
A s čím za námi přicházíte, záleží na vás, vážení čtenáři, ale i na vás, vážení politici.

Alena Pancerová, 
regionální šéfredaktorka Deníku

 

Komentářů
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."